Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandıMilli Teknoloji Hamlesi idealinin öncü ismi Özdemir Bayraktar, son yolculuğuna uğurlandı. Selçuk Bayraktar, cenaze töreninde babasına duygusal bir veda konuşması yaptı.

İstanbul’daki özel bir hastanede kalp rahatsızlığı ve akciğer kanseri tedavisi gören 72 yaşındaki Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir Bayraktar, dün yaşamını yitirdi.

Bayraktar kardeşlerin ve yerli insansız hava araçlarının babası olarak kabul edilen Özdemir Bayraktar’ın cenazesi, Baykar Milli SİHA/İHA Sistemleri Ar-Ge ve Üretim Tesisi’ndeki törenin ardından son yolculuğuna uğurlanmak üzere Fatih Camisi’ne getirildi.

Cami avlusunu dolduran yakınları ve sevenleri tabutu başında Bayraktar’a dua ederken, eşi Canan, çocukları Haluk, Selçuk ve Ahmet Bayraktar burada taziyeleri kabul etti.

GÖZLERİ DOLDU

Cenazede oldukça üzgün olduğu görülen Selçuk Bayraktar’ın gözleri doldu.

Ayakta durmakta zorlanan Selçuk Bayraktar’a yanındakiler destek oldu.

Bayraktar’ın cenazesi, öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Garipçe’deki aile kabristanlığına defnedilecek.

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı #1

SELÇUK BAYRAKTAR’DAN DUYGU YÜKLÜ KONUŞMA

Öte yandan merhum Özdemir Bayraktar’ın oğlu Selçuk Bayraktar düzenlenen cenaze töreninde gurur ve duygu yüklü bir konuşma yaptı.

Bayraktar, babasına şu sözlerle veda etti:

“Taziyeye eşlik eden herkesten Allahtan razı olsun. Babam bizim için canımızdan kıymetli babamız, aynı zamanda arkadaşımız, rehberimiz, ilham kaynağımızdı.

“DOSDOĞRU YAŞADI, BİLDİĞİ YOLDAN ASLA SAPMADI”

En yakın dava ve yol arkadaşımızdı. 20 sene önce İHA yolcuğuna çıktığımızda ülkemizin tam bağımsızlığı için ‘asla yapılamaz ancak yabancılar yapabilir’ denilen dönemde, bildiği hak yoldan dosdoğru giderek Allah’ın izniyle bizi dünyada lider ülkelerden biri haline getirdi. Asla inandığı yoldan, doğrudan, dürüstlükten ödün vermedi, bize de bunu aşıladı. Dosdoğru yaşadı, bildiği yoldan asla sapmadı. Sancağın konulduğu yere yani iş yerine ‘benim yatacak yerim yok ancak burada yatarım’ dedi.

“SANCAĞI ASLA BIRAKMADI, HASTANE DÖNEMLERİNDE BİLE İŞ YERİNDE YATIP KALKTI”

Hastanedeki dönemlerinde bile iş yerinde yatıp kalktı. O asla sancağını bırakmadı onun açtığı yolda nice eserler çıkacak, biz de hayatımızın sonuna kadar devam edeceğiz. Allah inşallah cennette bizleri komşu eyler.”

Selçuk Bayraktar: Rehberimizdi, ilham kaynağımızdı

.

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı #2

“DİYARBAKIR’DAKİ, LİBYA’DAKİ DUALAR HEP ARKASINDAN DEVAM EDECEK”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da cenaze töreninde bir konuşma yaptı.

Oktay, “Allah’tan geldik ve Allah’a döneceğiz. Bayraktar abimizde güzel bir hayat yaşayan ve sevdiğine Rabbi’ne ulaşan bir abimiz. Ülkesine ve milletine sevdalı, hayalleri olan, hedefleri olan bir büyüğümüz. Cumhurbaşkanımızın büyük ve güçlü Türkiye davasına, yerlilik ve millilik davasına çok güçlü bir şekilde omuz veren bir dava adamı. Diyarbakır’daki, Libya’daki dualar hep arkasından devam edecek. Yetiştirdiği evlatlara da biz şahidiz. İnşallah Cenab-ı Hakk cennetine nail eyler. Tekrardan mekanı cennet olsun. Başımız sağ olsun” dedi.

Fuat Oktay, Özdemir Bayraktar’ın cenaze namazında konuştu ViDEO

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı #3

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı #4

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı #5

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı #6

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı #7

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı #8

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı #9

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı #10

Özdemir Bayraktar son yolculuğuna uğurlandı #11

Özdemir Bayraktar, son yolculuğuna uğurlandı VİDEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir