Konya’da obruk içinde yeni obruk oluştuKarapınar ilçesinde oluşumunu tamamlamayan obruğun içinde yaklaşık 45 metre çapında 2 metreye yakın derinliğe sahip yeni obruk oluşması, görenleri şaşırttı.


Konya'da obruk içinde yeni obruk oluştu

Konya’nın Karapınar ilçesinde, yer altı sularının çekilip, toprağın çökmesiyle meydana gelen ve sayıları 600’e ulaşan obruğa bir yenisi daha eklendi.

Reşadiye Mahallesi Averen mevkisinde yıllar önce gerçekleşen ancak oluşumunu tamamlamayan obruğun içinde  45 metre çapında  2 metreye yakın derinliğe sahip yeni obruk oluştu.

“İLK DEFA ŞAHİT OLUYORUZ”

Çevre halkından Şammas Parlak, yeni obruğun birkaç gün önce gerçekleştiğini tahmin ettiklerini belirterek, ”Obruk içerisinde obruk olmasına ilk defa şahit oluyoruz. İlçemizde ve bu mevkide obrukların oluşmasına alıştık, ancak sürekli tedirginlik içindeyiz. Buralarda koyun otlatıyoruz, tarlalarda çalışıyoruz. Sürekli can tehlikesi içindeyiz” dedi.

Konya da obruk içinde yeni obruk oluştu #1

“BU OBRUKTA ÇOCUKLUĞUMUZDAN BERİ GEZERDİK”

Bahattin Parlak da (60), ilk obruğun ne zaman meydana geldiğini bilmediklerini belirterek, ”İlk obrukta tam göçme olmamıştı. 100 metre çapında alanı kapsıyordu. Bu obruk içerisinde çocukluğumuzdan beri gezer dolaşırdık” diye konuştu.

Konya da obruk içinde yeni obruk oluştu #2

Konya da obruk içinde yeni obruk oluştu #3

Konya da obruk içinde yeni obruk oluştu #4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir