Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel’in ardından Irak Başbakanı Mustafa Kazımi’yle görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel'in ardından Irak Başbakanı Mustafa Kazımi'yle görüştü

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile görüştü.

Görüşmede, Türkiye-Irak ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ticari, askeri ve istihbari alanlarda ilişkilerdeki olumlu gidişattan memnun olduklarını, terörle mücadele konusundaki iş birliğini de artırmak gerektiğini ifade etti.

TERÖR VURGUSU

Terör örgütü PKK’nın Kandil’deki mevcudiyetinin yanı sıra doğrudan merkezi hükümetin kontrolünde olan Mahmur ve Sincar’da da varlığını sürdürdüğüne dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK terör örgütünün ve uzantılarının kullandığı bu yere düzenlenen son operasyonda, öncekilerde olduğu gibi, sadece örgüt mensuplarının hedef alındığını, vurulan hedefin terör örgütünün iddia ettiği gibi hastane veya sağlık merkezi değil, örgütün barınma yerlerinden biri olduğunu söyledi.

ASKERİ ALANDA ULAŞILAN YÜKSEK SEVİYE, TERÖRDE BAŞARIYI GETİRDİ

Terör örgütü PKK’nın köşeye sıkıştıkça bu tür yalanlara daha fazla sarıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin askeri yetenekler bakımından ulaştığı üst düzey seviyeyle birlikte bu operasyonlarda yüksek bir hassasiyet gösterdiğine işaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel in ardından Irak Başbakanı Mustafa Kazımi yle görüştü #1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir