Süleyman ile Pargalı aynı yatakta yatardıCHP’ye yakınlığıyla bilinen Yurt gazetesine konuşan Nedim Gürsel, Kanuni’nin biseksüel olduğunu iddia etti.

Nedim Gürsel: Süleyman ile Pargalı aynı yatakta yatardı #1

Muhteşem Yüzyıl tartışmasına yeni bir isim daha katıldı. Yazar Nedim Gürsel, Başbakan Erdoğan’ın diziyle ilgili çıkışlarını abestle iştigal olarak değerlendirdi.

 

ÖNCEKİ ROMANINDA FATİH’İ BİSEKSÜEL YAPMIŞTI

Yurt gazetesinden Cüneyt Ayral’ın sorularını yanıtlayan yazar Gürsel, Siz Fatih Sultan Mehmet’in romanını yazdınız ve orada Fatih’in biseksüel olduğu açıkça ortada. Bunun tarihsel bir doğru olduğunu nasıl açıklıyorsunuz? Yoksa tamamen sizin yarattığınız bir Fatih mi?” sorusuna, “Elbette benim yarattığım bir tipleme değil. Uzun süre Türkçe’ye çevrilmeyen Babinger’in Fatih monografisinden yararlandım. Ayrıca konu Dukas tarihinde de ele alınıyor. Başka kaynaklar da zikredebilirim, ama bu kadarının yeterli olduğunu sanıyorum.” diye cevap verdi.

“SÜLEYMAN BİSEKSÜELDİ”

Yazar Gürsel , Kanuni Sultan Süleyman ile ilgili olarak da “Kanuni dönemi uzmanı değilim, ama Muhteşem Süleyman’ın önce makbul sonra maktul olan İbrahim Paşa ile aynı yatakta uyuduklarını Osmanlı vakanüvisleri bile yazıyor.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir